Хочете жити довше? Випийте дві чашки кави в день


Проаналізовано 40 досліджень з даного питання на основі даних майже 4 мільйонів людей


Кавомани можуть бути спокійні! Гарячий напій здавна нерекомендований людям з підвищеним кров’яним тиском і є канцерогенним . Але останні американські та південнокорейські дослідження говорять про протилежне. У мета-аналізі, включаючи огляд декількох досліджень, вчені показали, що це продовжить тривалість життя. Для досягнення цих висновків, опублікованих 4 травня в медичному журналі European Journal of Epidemiology, було проаналізовано 40 досліджень з даного питання на основі даних майже 4 мільйонів людей.

Хочете жити довше? Випийте дві чашки кави в день 1


” Менший ризик розвитку раку “


Якщо це дослідження підтверджує те, що ми вже знали – що кава захищає організм від проблем з серцем, нейродегенеративних захворювань (хвороба Альцгеймера, Паркінсона) і діабету – це вказує на те, що «помірне споживання» пов’язане зі зниженням смертності , у порівнянні з тими хто не споживав кави, – говориться в висновках дослідження.

Таким чином, від двох і до чотирьох чашок кави в день, навіть без кофеїну, значно знижує ризик смерті від серцевих захворювань (-17%), діабету (-24%) і меншою мірою рак (- 4%). “Цей напій має особливо ефективний ефект на рак печінки та ендометрію”, – говорить Астрід Неліг, заслужений директор з досліджень Національного інституту медичних досліджень (Inserm) , після результатів досліджень.

 Проте відзначено незначні географічні відмінності. Дійсно, дослідження з країн Європи та Азії мають кращий результат, ніж результати з американських країн. “Можливо, це пояснюється відмінностями у способі життя або навіть вибором кави”, – говорить Астрід Неліг.

Ключова роль антиоксидантів

Еспресо, Americano, Cappuccino … Робота дослідників ще не дає можливості визначити, який тип кави і який препарат буде найбільш вигідним. Спеціаліст Astrid Nehlig може похвалитися своїми дослідженнями щодо антиоксидантів : “Вони захищають клітини, обмежують зміну ДНК і зменшують запалення тканин”.

У попередньому американському дослідженні, опублікованому в 2012 році, також було висвітлено переваги кофеїну. “Це підвищує нашу пильність і концентрацію, а це в свою чергу зменшить ризик нещасних випадків і травм”, – говорить директор дослідження Inserm. Тим не менш, незалежно від смаку кави, додавання цукру не рекомендується, або навіть контрпродуктивно з діабетом II типу. Будьте обережні і вагітним і годуючим жінкам, які не повинні перевищувати 200 мг кофеїну на добу (тобто кавова філіжанка). Всі рекомендації щодо споживання кофеїну можна знайти на веб-сайті Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Про нас

Ми є кафе-їдальня Kapusta. Надаємо послуги громадського харчування. Щоденне приготування їжі.

 

 

Останні повідомлення

Дорогі гості

Ми працюємо